3 Ekim 2007 Çarşamba

Öylesine...

tozludefter | 16:14 | Best Blogger Tips

Y
YAALLNNIIZZLLIIKK

Hani dünyanın sonu gelmişçesine herşey üstüne gelir ya,

Hani ruhunuz daralır, duvarlar üstünüze üstünüze düşer gibi olur ya...

İşte böyle bir anı yaşadığında gözyaşlarını tutamazsın, sel olur akar inceden inceye.

Etrafındaki insanlar sana bakar durur, ne olduğunu ve ne hale geldiğine acınır bir bakışla bakar, süzer seni baştan sona. Sen yine tek başınasındır, herşeyinle yaşadıklarının tam ortasındasındır. Sana karşın söylenen her söz, yüreğine bir bıçak yarası daha açarcasına kanatır, kanatır acını kat kat arttırır. Ruhun ızdırap çeker keskin bakışların gölgesinde gizli her bir düşünceyle. Kalakalırsın kendinle başbaşa, Ağlasam mı? Gülsem mi? Ne yapsam ? diye durursun. Acınılacak bir durumun yoktur aslında, ama yüreğin acılar içinde kıvranır, kaçmak için bir yol,küçük bir delik arar kaçıp kurtulmaya.. Tüm yaşanılanlardan sıyrılmaya, mutlu bakışların ve güzelliklerin olduğu pembe sıcak rüyalara... Sevgin dünyalara bedel olsada karamsarlık kara bir gölge gibidir her bir zerreciğinin peşinde. Sen kaçarsın o kovalar. Her ne kadar bu kovalamacadan bıkmış, usanmış olsanda, kaderinin bir yazgısı olduğunu düşündükçe umutsuzluğun Göbek adın olduğunun farkına varırsın.

Bazen ruhun çıldırır, bazende yüreğin yerinden çıkarcasına heyecanlanır. Kimi zaman sevdiklerin bir kanadını incitir, kimi zamanda kanayan yaranı bir jilet darbesiyle daha da derinleştirir.
Kim saracak bu yaraları? Kim sevecek incinen kanatlarını? Buhranlı bir zamanında sürüklenip gidecekmiyiz geleceğin bilinmeyen yarınlarına? Ne olacağından, ne biteceğinden habersiz karanlık bir odada ışığın yanmasını ve bir mumun alev almasını mı bekliyeceğiz?

Ey Hayat (!)

Göster artık gerçek yüzünü(!) Dindir artık kırbaçlayan zamanın kamçısını. Ruhuma verdiğin acıyı hafiflet, ya tamamen bitir yada YOK ET...

Devamını Oku

 

blogger templates | Make Money Online