3 Ocak 2012 Salı

En Hızlı Tarayıcı Google Chrome

tozludefter | 15:49 | Best Blogger Tips

En Hızlı Tarayıcı Chrome !

Tarayıcılar arasında son yapılan ölçümde Google Chrome ilk sırayı alırken, Microsoft Explorer dördüncü oldu.

Performans ölçüm yazılımlarıyla bilinen Futuremark şirketi, yalnızca internet tarayıcı performanslarını hedef alan Peacekeeper adlı yazılımının yeni versiyonunu yayınladı. PC, Mac, akıllı telefonlar ve tabletlerdeki tarayıcı hızını ölçen yazılım, Chrome'u şampiyon ilan etti.

Techno-Labs'in aktardığına göre PC ve Mac’te yapılan sonuçlara göre Google’ın Chrome’u en hızlı tarayıcı oldu. Chrome’dan sonra sırayla Opera, Firefox ve Internet Explorer geliyor. Apple Safari ise en yavaş Internet tarayıcısı oldu.

Akıllı telefon ve tablet statüsünde yapılan testlere göreyse tarayıcı en hızlı Apple’ın iPad 2 tablette çalışıyor. Samsung’un Galaxy Tab 10.1 tableti ikinci olurken, onu Acer Iconia W500, iPhone 4S ve Samsung Galaxy S2 takip ediyor.
Devamını Oku

Facebook'ta 'Takvimime Uygulamasına DİKKAT!

tozludefter | 15:14 | | Best Blogger Tips
 
Facebook'ta 'Takvimime Uygulamasına DİKKAT!
Facebook'ta güvenilir olmayan uygulamaların sayısı hızla artıyor. Son günlerde kullanıcıların birbirine gönderdiği "Takvimime" uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor ve daha şimdiden Türkiye'den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.
Facebook'un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya "izin" vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.
Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor.

MİLLİYET

Devamını Oku

Google'dan Dev Bir Hizmet Daha "Google Gözlük"

tozludefter | 14:33 | Best Blogger Tips
Teknoloji Devinden Bir Hizmet Daha "Google Gözlük"

Dünyanın en popüler arama motoru Google, saplarındaki tuşlar vasıtasıyla en yakındaki restoran ve işyerlerini tespit edebilecek bir gözlük geliştirdi

İnternet arama devi Google, yeni hazırladığı elektronik gözlük ile devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Gizli laboratuvarların bulunduğu Google X'te üretildiği iddia edilen gözlükler sayesinde, kullanıcıların internette arama yapabileceği ve Android teknolojisiyle yakınlarında bulunan restoran ve iş yerlerini bulabileceği belirtildi.

Şu anda savaş uçaklarındaki pilotlar tarafından kullanılan bu teknoloji sayesinde Google'ın rakibi Apple'ın sesli komut sistemi Siri'ye alternatif bulduğu söyleniyor.

Gözlüğün saplarında bulunan tuşlar vasıtasıyla yönlendirileceği tahmin ediliyor. Google mühendisleri mesailerinin yüzde 20'sini bu gözlük gibi yeni fikirler aramak için harcıyor.


Devamını Oku

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları

tozludefter | 14:19 | Best Blogger Tips


Devamını Oku

Gökhan Türkmen 'Susma JoyTurk Akustik" Şarkı Sözü

tozludefter | 13:54 | Best Blogger TipsAnladım gidiyorsun daha öncekiler gibi 
Hiç olmazsa son bir defa öp 
Bu kadar zor mu seni sevdim bir zamanlar demek 
Öyle zor ki yeniden sevmek 
Yalnızlık eski bir ezber 
Ayrılık alışkanlık 
Sensizlik bana dost bana eş 
Bu kadar mağrur olma 
İnan sen olmasan bile 
Hayat devam eder, doğar güneş 
Susma veda ederken 
Biraz gül, bir şey söyle giderken 
Gitme, hemen gitme kal 
Biraz dur, daha erken 


Söz: Sezen Aksu 
Müzik: Haris Alexia 

 Kaynak

Devamını Oku

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Başvuruları Başladı

tozludefter | 12:11 | Best Blogger Tips


Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na başvurular 3 Ocak 2012'de başlayacak. 2012 – ÖSYS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna ÖSYM"nin internet adresinden ulaşılabilecek.

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS)'ne başvuru işlemleri, 3-13 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacak

 Adaylar 2012-ÖSYS Kılavuzu ile aday başvuru formuna, ÖSYM’nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek. Adaylar isterlerse örnek kılavuzları başvuru merkezlerinde inceleyebilecek.2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu
2012-ÖSYS Aday Başvuru Formu
2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu
2012-ÖSYS Aday Başvuru Formu

  Sayfayı açmakta zorlanıyor, yada linke tıkladığınızda kılavuz açılmıyorsa muhtemelen sisteminizde Adobe Reader uygulaması olmadığı için açılmamaktadır. Adobe Reader programını buradan indirerek sisteminize kurunuz. Verdiğim linkte ingilizce sürümü bulunmakta

Your System kısmında işletim sisteminiz görünür ona göre işletim sistemini seçin.
Do you have a diffirent language or operating system linkine tıklayarak işletim sisteminizi ve dili seçip indirin, tekrar linke tıklayarak açmayı deneyiniz. 


(*) Van ilimizde yaşanan deprem nedeniyle bu ilimizde yer alan okullarda öğrenim gören, ancak deprem nedeniyle öğretime devam edilemediği için diğer ortaöğretim kurumlarına nakledilerek burada öğrenimine devam eden ve 2012-ÖSYS’ye başvurmak isteyen son sınıf öğrencileri, öğrenime devam ettikleri ortaöğretim kurumunda başvurularını yapacaklardır. Öğrenime devam ettikleri okul Başvuru Merkezi değilse Okul Müdürlükleri tarafından diğer öğrenciler gibi en yakın Başvuru Merkezine yönlendirileceklerdir. Bu konuda Okul Müdürlükleri adaylara her türlü kolaylığı göstereceklerdir.

-Kimler başvurabilecek?-
ÖSYS’ye 2011-2012 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (Lise veya dengi okullar, açıköğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar, ortaöğretim kurumlarının dışardan bitirme sınavlarına girenler, ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar, ortaöğretimlerini yabancı ülkelerden yapanlardan durumları bu belirtilenlere uyanlar başvurabilecek.

Durumları bu şartlara uyan yabancı uyruklu veya hiçbir devletin uyruğunda olmayan adaylar da 2012-ÖSYS’ye başvurabilecek. Ancak bu adaylar 2012-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim kontenjanlarına yerleştirilemeyecek.
Ancak doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin 5203 sayılı Kanun ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu ile Saklı Tutulan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olmaları durumunda 2012-ÖSYS’ye başvurabilecek.
Bu adaylar 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim programlarına yerleşme hakkı kazanmaları durumunda söz konusu kontenjanlara yerleştirilecekler.

Meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programlarına başvuran adaylar sınavsız yerleşebilecek. Bu adayların dışındaki tüm yükseköğretim programlarına girmek isteyen adayların 2012-YGS’ye girme zorunluluğu bulunuyor. Sınavsız yerleştirme yapılan ön lisans programlarının boş kalan kontenjanlarına, alan dışından yerleştirme yapılırken ilgili 2012-YGS puanları kullanılacak.


Başvuru işlemi sonrası ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ilk kez dahil olan adaylara ücretsiz olarak şifre veriliyor. Şifre bu yolla sadece bir kez edinebilecek şifre, geriye dönüşümsüz ve kriptolu olarak sistemde tutuluyor. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi mümkün olmayacak. Bu nedenle şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğa adaya ait olacak.
Adaylar bu şifre ile sınav başvurusu yapma, tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi edinme, sınav ve yerleştirme sonuçlarını edinme gibi işlemlerini yapabilecek. Şifre, hem bu sınavın bütün aşamalarında hem de adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday özenle korunması, kesinlikle kimseyle paylaşılmaması gerekiyor.
İnternet erişim şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilecek. Bu sırada yöneltilecek sorulara doğru cevap veremeyen adaylar ise yeni şifre edinmek için ÖSYM başvuru merkezlerine nüfus cüzdanları ile şahsen başvurarak, 2 TL hizmet ücreti karşılığı yeni şifre edinebilecek.

YGS, 1 Nisan 2012 Pazar günü yapılacak.

Devamını Oku

 

blogger templates | Make Money Online