13 Ekim 2007 Cumartesi

Yorum Sizin..(!)

tozludefter | 21:19 | Best Blogger Tips

Yalnızlığa dayanırım da,
Bir başınalığa asla
Yaşanmak hoş değil, duvarlara baka baka
Bir dost göz arayışıyla,
Saat tıkırtısıyla... Korkmam..!
Geçinip gideriz biz mutluluğa, Ama;
"Günün aydın,
akşamın iyi olsun"
Diyen biri olmalı,
Bir telefon sesi çalmalı,
Ara sıra da olsa kulağımda...
Yoksa, zor değil, hiç zor değil,
Demli çayı bardakta...
Karıştırıp, bir başına yudumlamak doyasıya. Ama:
"Çaya kaç şeker atarsın?"
Diye soran bir ses olmalı ya
Ara sıra..!

Can Yücel

Devamını Oku

O eski bayramlar...

tozludefter | 19:58 | Best Blogger Tips
Eskiden bayramlar ne güzeldi öyle değil mi? Akraba ziyaretleriyle sevgiler tekrar bütünleşir, aile bağları daha da kuvvetleşirdi. Geliş gidişler çoğalırdı bu günlerde ve evleri bir kalabalık beklerdi bayram sabahıyla birlikte. Tatlılar yapılır, börekler açılır, çörekler pişirilirdi bayram öncesi bayrama hazırlık olarak. Mutfaklarımızı bir tatlı kokular sarardı insanı kendinden geçirir derecede. O güzel kokuyu kokladığında sanki karnında senfoni orkestrası kurulmuş konser verir bir biçimde sesler çıkardı...:) hadi yemede dur! :) Ne güzeldi eskiden ne güzeldi.. Ev ev dolaşılırdı bayramlaşmak için ve büyük bir heyecan duyulurdu bayramlaşırken, çocukluğumuzda farklı insanlar vede farklı yaşam tarzlarıyla gülümseyen insanlar tanırdık. Bayram sevinci sabahın ilk ışıklarında başlar, bayram bitene kadar devam ederdi. İnanılmaz bir huzur kaplardı içimizi, dedelerimizin ve nenelerimizin yumuşacık tonton ellerini öpüp alnımıza koyduğumuzda yüzlerindeki o güzel tebessümse bir başka hoştu doğrusu, öyle değil mi? :) Ahh ah... O günleri çok özlüyorum. Şuanda bakıyorumda etrafıma.. "Selam.."'la başlayan vede "İyi bayramlar.."'la biten bir bayramlaşma dialoğuyla karşı karşıyayız. Açıkçası bayram havasının eski sertliği dahi kalmamış. Sıradanlaşmışçasına bir güne bürünmüş adeta. Eskisi kadar sıkı fıkı olunan bir bağ malesef kalmamış. Gelişen dünya ve hayatla birlikte, eskiye özgü güzelliklerse kaybolmaya vede yok olmaya mahkumlaşmışçasına giderek bizlerden uzaklaşmakta... Umarım tamamiyle bayramlarlaşmaktan uzaklaşmayız ve bu vesileyle arkadaşlık, dostluk bağlarımıza da gereken önemi vererek daha da güçlendiririz. Mutluluklarla vede huzurla dolu daha Nice bayramlara.. BAYRAMINIZ TEKRAR KUTLU OLSUN.
En kötü gününüz Bayram havasında olsun...


Devamını Oku

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

tozludefter | 19:45 | Best Blogger Tips
SEVGİYLE, SAYGIYLA, SEVİNÇLE VEDE MUTLULUKLARLA DOLU BİR BAYRAM GEÇİRMENİZ DİLEKLERİMLE. BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. EN KÖTÜ GÜNÜNÜZ BAYRAM HAVASINDA OLSUN. NİCE MUTLU BAYRAMLARA...

Devamını Oku

Uzun bir aradan sonra tekrar "Merhaba"

tozludefter | 19:35 | Best Blogger Tips

Bilgisayarımdan kaynaklanan bir sebepten dolayı 10 günden beri bloguma bi türlü giremiyodum. Şu an cafeden giriyorum ve en kısa zamanda bilgisayarımdaki sorunu halletmeye çalışacağım. Sizlerle yine yazılarımı paylaşmaya devam edeceğim... Sevgiyle kalın. Hoşçakalın.

Devamını Oku

 

blogger templates | Make Money Online