5 Temmuz 2010 Pazartesi

İki insan tanıdım, H ile başlayıp B ile devam eden..

tozludefter | 22:18 | Best Blogger Tips

İki insan tanıdım;

İsimleri H ile başlayıp B ile devam eden.

İkisini de sevdim, Üz e ri n d e Eşsiz tadı olan yürekleriyle,

Bir başkaymış Lezzeti dostluklarının, Rüya gibi sevgi dolu kapleriyle

Sanki doğmuş Yüzlerine yüreklerinin Nurdan ışığı

İkisi de Ayrı güzellikte, ikiside Ayrı özellikte

İyiki varsınız, İyiki Dostumsunuz, İyiki hep yanımdasınız...

Devamını Oku

toZLu DefteR bakıyorum da yine YALNIZSIN!

tozludefter | 21:28 | Best Blogger Tips

Yine yalnızsın be defter..! Yine tek başına sessiz sedasız oturmaktasın masanın bir köşesinde. Geçmişin ayak izlerini taşırcasına tozlar arasında kalmaktasın. Farkındayım, çığlık çığlığa bağıran sessizlikle yine başın dertte. Gidenin geri dönmediği geleninse hiç olmadığı bir yerdesin. Sabret, eminim düzelecek, düzelecek elbet. Yine hatırlanacak, yine tozunu üfleyen sıcak bir nefes olacak ve bedenini saracak elbet o sıcak nefes. Ha gayret az kaldı. Şunun şurasında ne kaldı ki vuslatın bitip hasretiyle yandığına kavuşacağın o güne.

Günlerin birbiri ardına gizlenmiş gölgeleri arasında, yalnızlığınsa tam ortasında kaldığın yerdesin. Nereye baksan hep aynı türküyü söylüyor, hep o şarkıyı mırıldanıyor sanki herşey. Acının sancısını, bülbülün sevdasını hissedeceksin benliğinde. Umudun gelişini, hüznün terkedişini seyredeceksin kalbinin derinliklerinde. Mehtaba aşık olacak, yıldızlarla mest olacaksın gecenin eflatun rengine. Ağır ağır dökülecek kirpiklerinden yerlere ve dökülecek pınarından gözbebeğinin sıcak sevgi tanecikleri. Yeşerecek yeniden düştüğü yerde mutluluk filizleri. Yine açacak papatyalar, goncalar ve güllerle bezenmiş mutluluk çiçekleri. Ve yine koklayacak sevda yüklü yürekler mutluluk çiçeklerini. Bir gün yok olacaklarını bile bile yine merhaba diyecekler yeni doğan güne(şe)...

Devamını Oku

Türk Sanat Müziğini Sevmek...

tozludefter | 01:27 | Best Blogger Tips


Evet, Türk Sanat Müziğini Sevmek başlıklı yazıma başlamamın sebebi şuan bir Türk Sanat Müziği çalışmalarının bulunduğu bir grupta yer almamdır. Bu grup tamamiyle "Amatör" insanlardan oluşmakla birlikte hemen hemen hepsi normal sıradan insanların bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Aynı zamanda müzikal anlamda ne bir eğitim ne de müziğe gereğinden fazla eğilim göstermişler. Hepside tavsiyeler veya arkadaş çevresinden gelen teklifler çerçevesinde bir araya gelerek uzun bir sürede çalışmalar yaparak belirli bir noktaya gelmiş insanlardır. Türk Sanat Müziğine gönül verenler hiç bir karşılık beklemeksizin sadece gönülden sevdikleri için günlük iş yaşantılarından artan zamanları saatin kaç olduğuna bakmaksızın çalışarak konser verecek hale gelmişlerdi. Ve sonunda, uzun sürelik bir çalışmanın ardından konserimizi halkımıza duyurduk. İlimizde vede ilçelerimizde konserler verdik. Başarının sihirli gücünü hissetmek inanılmaz mutluluk verici. Karşı karşıya kaldığımız ufak tefek olumsuzluklara, aksiliklere rağmen halk çoğunluğunun beğenisini toplamak bu alanda bizleri ayrı bir heyecana sürükledi. İlk yaz konserini Türk Sanat Müziği alanındaki ilk yaz konserini oluşturmuş olduğumuz yeni koro ve solist kadromuzla sunabildiğimiz için son derece gurur duyuyoruz. 2. konser için hazırlıklara yavaş yavaş başlıyoruz ve böylelikle Türk Sanat Müziğimizde bulunan enfes şarkılardan birer demet sunarak halkımızı gençlik yıllarında duydukları o güzel şarkılarla eskilere götürerek harika vakit geçirmelerini sağlayacağımıza inanıyorum. Türk Sanat Müziğini severek dinlemeniz ümidiyle..


Devamını Oku

 

blogger templates | Make Money Online